Uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży spędzają ostatnie dwa tygodnie wakacji pod opieką nauczycieli-instruktorów w ośrodku żeglarskim w Rajgrodzie. Biorą udział w projekcie realizowanym przez Yacht Club "Arcus", finansowanym ze środków PFRON.
W połowie szkolenia mogli sprawdzić swoje umiejętności biorąc udział w dwudniowych regatach żeglarskich. Odpowiadali za przygotowanie regat, przebieg, pełnili rolę załogantów. Pod czujnym okiem sterników wykazali się swoją wiedzą z zakresu żeglarstwa i poczuli dreszcz emocji towarzyszącej sportowej rywalizacji.
Tak ekscytujące zakończenie wakacji pozwoli z pewnością ze zdwojoną siłą rozpocząć nowy rok szkolny.