Sztuką pt. "Zapach czasu" zakończył się pierwszy dzień 32. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Walizka". Teatr KTO z Krakowa zgromadził liczną widownię na Starym Rynku, który zamienił się w teatralną scenę.
"Zapach czasu" jest legendarnym przedstawieniem, które powstało w 1996 roku. Teatr prezentował tę sztukę m.in. w Ameryce, Azji i Afryce.
(...) to poetycka impresja teatralna odwołująca się do świata dziecka, inspirowana twórczością Gabriela Garcii Marqueza, Hugo Clausa, Emila Zegadłowicza, a także przeżyciami z dzieciństwa autora scenariusza i reżysera. W przedstawieniu występuje wiele barwnych, czasem strasznych, czasem śmiesznych postaci i sytuacji charakterystycznych dla małego polskiego miasteczka z przełomu lat dwudziestych i trzydziestych. Jest to jednak spektakl uniwersalny, opowiadający o dzieciństwie, dorastaniu, strachu, okrucieństwie, ale i miłości - czytamy w opisie sztuki.
Reklama
Jak piszą o sobie artyści, KTO jest teatrem w podróży. W jego przedstawieniach uczestniczyło ponad półtora miliona widzów na całym świecie.
Więcej w naszym materiale VIDEO