Reklama

We wrześniu staną światła na skrzyżowaniu Ks. Anny i Szosy Zambrowskiej

08/06/2015 13:28

Prawie trzy lata temu na skrzyżowaniu Księżnej Anny i Szosy Zambrowskiej, od strony wyjazdu z osiedla, stanął znak zobowiązujący do jazdy w prawo. Od tego czasu kierowcy, którzy chcą jechać do centrum muszą nadłożyć około pół kilometra. We wrześniu ma się to zmienić.

Nakaz jazdy w prawą stronę stanął na skrzyżowaniu ul. Ks. Anny z Szosą Zambrowską w sierpniu 2012 roku po tym, jak wydarzyła się w tym miejscu seria kolizji i wypadków drogowych. Tylko w ciągu ośmiu miesięcy 2012 roku, poprzedzających zmianę organizacji ruchu, doszło na tym skrzyżowaniu do siedmiu kolizji i jednego wypadku. W jego wyniku 27 sierpnia do szpitala trafiły dwie kobiety. Znak stanął kilka dni po tym zdarzeniu.

Już wcześniej natomiast, o ustawienie w tym miejscu sygnalizacji świetlnej, zaczął zabiegać radny Andrzej Wojtkowski, który z godną podziwu konsekwencją przypominał prezydentowi Czerniawskiemu o potrzebie takiej organizacji ruchu na skrzyżowaniu w kolejnych latach. Radny w końcu będzie mógł pochwalić się nie tylko staraniami, ale też namacalnym efektem, jaki pojawi się na skrzyżowaniu już we wrześniu.

Reklama

Jak poinformował nas dzisiaj Łukasz Czech z ratusza, ruch z ul. Księżnej Anny w lewo w Szosę Zambrowską będzie możliwy po wykonaniu na tym skrzyżowaniu sygnalizacji świetlnej. Przetarg na jej wykonanie zostanie ogłoszony prawdopodobnie w lipcu, zaś sygnalizacja powinna być gotowa we wrześniu. Szacowany koszt realizacji tego przedsięwzięcia wynosi około pół miliona złotych.

A zatem kierowcy, którzy już wystarczająco długo męczą się z obecną organizacją ruchu, zyskają znaczne ułatwienie i poprawę bezpieczeństwa. Dotyczy to zresztą nie tylko kierowców, ale także pieszych przechodzących w tym miejscu przez Szosę Zambrowską, na co wielokrotnie w swoich interpelacjach zwracał uwagę radny Wojtkowski.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości