Po raz pierwszy sternicy łódek żaglowych mają okazję zawalczyć o Puchar Prezydenta Miasta Łomża. Pierwsze Regaty Żeglarskie odbędą się w najbliższą sobotę w Rajgrodzie.
Załogi do regat mogą zgłaszać się już od godz. 8.00 rano w Ośrodku Żeglarskim KŻ "Zefir" przy ul. Szkolnej 24a w Rajgrodzie.
Oficjalne otwarcie zawodów planowane jest dwie godziny później. Pierwszy wyścig rozpocznie się o godz. 10.45. W ramach I Regat Żeglarskich planowane jest rozegranie czterech wyścigów. Każdy odbędzie się na Jeziorze Rajgrodzkim, startując z przystani jachtowej Klubu Żeglarskiego "Zefir".
Po południu zwycięzcy będą mogli odebrać pamiątkowe dyplomy i nagrody. Największą atrakcją będzie zaś Puchar Prezydenta Łomży. Regaty współorganizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży.
Warto dodać, że pogoda na wyścig żeglarski zapowiada się idealnie. Wg synoptyków z białostockiego oddziału Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych, w sobotę możemy spodziewać się 21 stopni C. Będzie słonecznie. Wiatr będzie wiał z prędkością ok. 20- 25 km na godzinę.