Reklama

"Weta" chce otworzyć szkołę policealną

19/04/2011 13:36

Technik architektury krajobrazu, weterynarii i technologii żywności - w takich kierunkach zamierza kształcić Policealna Szkoła Zawodowa nr 1 w Zespole Szkół Weterynaryjnych nr 7 w Łomży. Wniosek o jej utworzenie radni rozpatrzą podczas najbliższej sesji. Pierwsi uczniowie mogliby zacząć naukę w szkole już od września.

- Prognozy demograficzne wskazują na istotny spadek liczby dzieci i młodzieży uczestniczących w edukacji. Szkoła przyszłości będzie musiała otworzyć się na wszystkie pokolenia, w tym także na inwestycje w rozwoj osób dorosłych, uzupełniających i podnoszących swoje kwalifikacje- czytamy w uzasadnieniu utworzenia szkoły policealnej, podpisanym przez Mirosławę Kluczek, zastępcę prezydenta Łomży.

Nowa szkoła miałaby oferować trzy kierunki kształcenia: technik weterynarii, technik technologii żywności i architektury krajobrazu.

Reklama

" Wspólną cechą proponowanych zawodów jest otwarty dla nich rynek pracy" - dodaje wiceprezydent.

Szkoła miałaby korzystać z bazy dydaktycznej i kadry Zespołu Szkół Weterynaryjnych. Nauka będzie trwała 2,5 roku.

Jeśli radni zaakceptują powołanie nowej szkoły, placówka zacznie swoją działalność już od 1. września.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości