Technik architektury krajobrazu, weterynarii i technologii żywności - w takich kierunkach zamierza kształcić Policealna Szkoła Zawodowa nr 1 w Zespole Szkół Weterynaryjnych nr 7 w Łomży. Wniosek o jej utworzenie radni rozpatrzą podczas najbliższej sesji. Pierwsi uczniowie mogliby zacząć naukę w szkole już od września.
- Prognozy demograficzne wskazują na istotny spadek liczby dzieci i młodzieży uczestniczących w edukacji. Szkoła przyszłości będzie musiała otworzyć się na wszystkie pokolenia, w tym także na inwestycje w rozwoj osób dorosłych, uzupełniających i podnoszących swoje kwalifikacje- czytamy w uzasadnieniu utworzenia szkoły policealnej, podpisanym przez Mirosławę Kluczek, zastępcę prezydenta Łomży.
Nowa szkoła miałaby oferować trzy kierunki kształcenia: technik weterynarii, technik technologii żywności i architektury krajobrazu.
" Wspólną cechą proponowanych zawodów jest otwarty dla nich rynek pracy" - dodaje wiceprezydent.
Szkoła miałaby korzystać z bazy dydaktycznej i kadry Zespołu Szkół Weterynaryjnych. Nauka będzie trwała 2,5 roku.
Jeśli radni zaakceptują powołanie nowej szkoły, placówka zacznie swoją działalność już od 1. września.