W Wielki Piątek tradycyjnie w kościołach nie odprawia się mszy św. Najważniejszym punktem drugiego dnia Triduum Paschalnego jest liturgia krzyża. Tę w łomżyńskiej katedrze zaplanowano na godz. 17:00.
Obchodzony dziś (15.04) w kościele Wielki Piątek to czas upamiętniający mękę i śmierć Jezusa Chrystusa. Najważniejszym punktem drugiego dnia Triduum Paschalnego jest liturgia krzyża.
W Wielki Piątek tradycyjnie w kościołach nie odprawia się mszy św.
- O godz. 10.00 – Droga Krzyżowa, a o godz. 17.00 odprawimy Liturgię Męki Pańskiej. Ofiary składane podczas adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. Wspólnota Theoforos zaprasza w Wielki Piątek na wspólną adorację o godz. 20.00 - informuje parafia katedralna pw. św. Michała Archanioła w Łomży.
Reklama
W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Odpust zupełny związany z adoracją Chrystusowego krzyża można uzyskać przez całą dobę, aż do liturgii Wigilii Paschalnej.