- Fragmenty ulic Strzelców Kurpiowskich i Wesołej zostały czasowo zamknięte dla ruchu- informuje Łukasz Czech z Wydziału Organizacji i Obsługi Urzędu Miasta w Łomży. Wszystko przez szybko zwiększający się poziom Łomżyczki.
Obfite opady deszczu, które praktycznie każdego dnia nawiedzają nasz region, dały się we znaki i mieszkańcom, i strażakom, wzywanym do wypompowywania wody i usuwania połamanych przez silne wiatry gałęzi.
Wody przybywa też w Łomży. Łomżyczka niebezpiecznie podniosła poziom. Ludzie walczą z wodą wdzierającą się do piwnic i niżej położonych garaży. W niektórych jest nawet po 30 cm wody.
- Według wstępnych ustaleń zwiększający się w szybkim tempie poziom wody w Łomżyczce może być spowodowany spływem wody spoza terenów miejskich- dodaje Łukasz Czech.
Władze miasta zdecydowały o tymczasowym zamknięciu dla ruchu fragmentów ulic Strzelców Kurpiowskich i Wesołej.
Sytuację kontroluje miejski zespół zarządzania kryzysowego i straż pożarna.