Reklama

Woj. Polskiego wreszcie będzie jak nowa?

16/02/2011 09:12

Rowy, doły, koleiny, a przede wszystkim hałas nie do zniesienia - tak wygląda dziś ul. Woj. Polskiego w Łomży. Niestety, miasta nie stać na jej przebudowę. Dlatego o 53 mln złotych  na remont ul. Woj. Polskiego prezydent Mieczysław Czerniawski zabiegał podczas spotkania z ministrem infrastruktury Cezarym Grabarczykiem. Czy się uda? Szanse są.

Spotkanie z ministrem odbyło się w Zambrowie 14. lutego. Prezydent Czerniawski przekazał Grabarczykowi pismo, w którym prosi o przyspieszenie budowy obwodnicy Łomży i dofinansowanie remontu Woj. Polskiego.

"Ruch (na Woj. Polskiego- przyp. red.) jest przyczyną hałasu przekraczającego wszelkie dopuszczalne normy oraz ciężkich wypadków drogowych. Powoduje to protesty mieszkańców miasta i było przyczyną blokady przez nich ulicy Wojska Polskiego. (…) Budowa obwodnicy jest jedynym sposobem na rozwiązanie problemów jakie występują”- napisał prezydent.

Reklama

W końcowej fazie opracowania jest zaś zlecony przez miasto projekt przebudowy drogi krajowej nr 61 o długości 3 km na odcinku od ul. Tkackiej do ul. Zamiejskiej. Niestety, koszty realizacji tej inwestycji przekraczają możliwości finansowe Łomży.Dlatego prezydent poprosił o 53 mln dofinansowania ze środków, jakie pozostają niewykorzystane w wyniku rozstrzygnięcia przetargów na zadaniach dofinansowywanych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Jest szansa na to, że pieniądze Łomża dostanie. Z wspomnianego programu zostało bowiem 400 mln oszczędności (w ramach budowy obwodnicy Augustowa), które zgodnie z życzeniem ministra, miałyby zostać wydane na inwestycje w naszym województwie.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama