Już po raz 15. w Łomży zorganizowana została impreza integracyjna "Wojsko na swojsko". Na terenie Warsztatów Remontowych spotkali, tym razem bez mundurów, żołnierze, pracownicy cywilni, ich rodziny ale także mieszkańcy Łomży.
Przygotowanych zostało wiele atrakcji. Najciekawszą oczywiście było oglądanie sprzętu i wyposażenia wojska, które w Łomży jest remontowane. Nie było jednak jak w muzeum - z daleka. Można było wejść do wozu bojowego, wszystkiego dotknąć, przeładować i "wystrzelić" z broni (oczywiście "na sucho") zarówno tej używanej od lat, jak KBK AK, tzw. kałasznikow czy jego nowszej odmiany AKMS, ale także z nowoczesnego beryla używanego w wojskach NATO.
Podczas imprezy nie zabrakło poczęstunku. Były kiełbaski z grilla, ale oczywiście każdy chciał spróbować legendarnej, wojskowej grochówki. Na dzieci czekało także mnóstwo innych atrakcji.
Jak wyglądała zabawa obejrzycie w naszej wideorelacji, na którą zapraszamy!