Reklama

Wprost: "Wojewoda podlaski do wymiany? Fatalny wynik i tragiczna kampania"

31/10/2019 09:23

- Liczył, że wejdzie do Sejmu na plecach Piontkowskiego i Zielińskiego. Nie kiwając nawet palcem i nie wydając złotówki. Do tego przespał 4 lata jako wojewoda. – mówi w rozmowie z "Wprost" jeden z lokalnych działaczy. Po wygranych przez PiS wyborach trwają rozmowy dotyczące decyzji personalnych na szczeblu województw, a dotychczasowi wojewodowie wcale nie muszą być pewni swoich stanowisk.

W najgorszej sytuacji według tygodnika ma być wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, który w ostatnich wyborach do Sejmu otrzymał na liście wysokie, bo trzecie miejsce, tuż za Dariuszem Piontkowskim i Jarosławem Zielińskim. Nie przełożyło się to jednak na wynik. Paszkowski zdobył zaledwie 5 442 głosy, podczas gdy na Piontkowskiego oddano 63 878 głosów, a na Zielińskiego 40 092. Prawo i Sprawiedliwosć w Podlaskiem uzyskało aż 8 mandatów, jednak żaden z nich nie przypadł Paszkowskiemu. Pomimo niższych pozycji na liście wojewodę podlaskiego wyprzedziły m.in. Bernadeta Krynicka (9 328) i Agnieszka Muzyk (5 580).

– W naszej kampanii pracowali dosłownie wszyscy na liście. Wszyscy poza Paszkowskim – mówi w rozmowie z Wprost jeden z lokalnych działaczy. – Liczył, że wejdzie do Sejmu na plecach Piontkowskiego i Zielińskiego. Nie kiwając nawet palcem i nie wydając złotówki. Do tego przespał 4 lata jako wojewoda. Tak leniwego i nieskutecznego człowieka można szukać ze świecą. I rzeczywiście wojewoda był w tej kampanii kompletnie niewidoczny. Co przełożyło się na wynik wyborczy. Bo nie był to tylko jeden z najgorszych wyników w regionie. Był to również jeden z najgorszych wyników w skali kraju jeśli chodzi o 3. miejsca na listach PiS. Nigdzie nie zdarzyło się bowiem, że "trójkę" przeskoczyło kolejnych dziewięć osób! - czytamy w tygodniku "Wprost".

Reklama

"Wprost" przekazuje, że w kuluarach aż huczy od plotek mówiących, że Paszkowski powinien ze swoim stanowiskiem się pożegnać, a zmiany wojewody w Podlaskiem chcą dosłownie wszyscy. Zarówno Ziobryści jak i ludzie Gowina. Ci ostatni chcą, aby to ich człowiek został wojewodą podlaskim.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości