Reklama

Wrócili z Londynu z medalami

25/09/2013 07:47

Trzy złote i trzy srebrne przywieźli z Otwartych Mistrzostw Wielkiej Brytanii zawodnicy Łomżyńskiego Klubu Karate. Podopieczni Dariusza Syrnickiego zdobyli też trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Łomżyński klub otrzymał indywidualne zaproszenie do udziału w rywalizacji.

W zawodach rywalizowało ponad 150 zawodników z 26 klubów Anglii, Walii, Szkocji, Hiszpanii, Francji i Polski. Łomżyński klub reprezentowało pięciu zawodników.

- Najlepiej z ekipy zaprezentowała się Karolina Mroczkowska, która triumfowała w dwóch konkurencjach, układów oraz walk. W konkurencji kata czyli układów, startując w kategorii łączonej seniorek i juniorek wyprzedziła na podium dwie Hiszpanki, aktualną vice- mistrzynię Europy juniorów Laię Diaz oraz doświadczoną seniorkę Vanessę Martinez. W konkurencji kumite czyli wolnej walki  nie dała szans przeciwniczkom  z Anglii, zdecydowanie wygrywając pojedynki już w pierwszych rundach- informuje Dariusz Syrnicki, prezes ŁKK.

Reklama

Dwa medale srebrne wywalczyła młodziczka Klaudia Lanczewska. Złoto w konkurencji walk zdobyła druga młodziczka Klaudia Gawryś.

- Rywalizację w kategorii ciężkiej seniorów zakończył na drugim miejscu Marcin Banach, który miał przede wszystkim bardzo ciężki pojedynek półfinałowy z ważącym prawie 120 kg czarnoskórym zawodnikiem z Londynu. W finale niestety doznał kontuzji kolana co wyłączyło go z dalszej walki o złoty medal- dodaje Syrnicki.

Otwarte Mistrzostwa Wielkiej Brytanii został rozegrane w Londynie 21. września. Start młodych zawodniczek był sprawdzianem przed nadchodzącymi Mistrzostwami Europy Juniorów, które odbędą się pod koniec października w Katowicach.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości