Już pod koniec przyszłego miesiąca zorganizowane zostanie niesamowite przedsięwzięcie, podczas którego miłośnicy kolei i nie tylko będą mogli zostać pasażerami wyjątkowego pociągu. Wycieczka na trasie Ostrołęka – Łomża i z powrotem to godna uwagi wakacyjna atrakcja, z której z pewnością warto skorzystać.
28 lipca br. o godz. 10.00 wyruszy z Ostrołęki specjalny pojazd. Będzie to pociąg zestawiony z zabytkowych wagonów pasażerskich z lat 70 XX wieku! W ich skład wejdą historyczne wagony przedziałowe 1 i 2 klasy, a także wagon barowy WARS. Ten wyjątkowy pociąg o nazwie KURPIE zabierze na swój pokład wszystkie osoby chętne do odbycia niecodziennej podróży. Przejedzie on trasą z Ostrołęki przez Śniadowo do Łomży i z powrotem. Samo przemieszczanie się nieczynną w ruchu pasażerskim linią kolejową właśnie ze Śniadowa do Łomży będzie nie lada gratką przede wszystkim dla fanatyków polskiej kolei.
Pociąg KURPIE zostanie uruchomiony w ramach lipcowego projektu pn. „Mazury”. Pomysłodawcą i organizatorem tego wydarzenia jest Turystyka Kolejowa TurKol.pl, która zaprasza wszystkich zainteresowanych tą inicjatywą do wzięcia w niej udziału.