Reklama

Współpraca z Podlaskimi Radami Seniorów

22/10/2024 10:42

W dniu 14.10.2024 r. Łomżyńska Rada Seniorów uczestniczyła w wyjeździe studyjnym do Augustowa, zorganizowanym w ramach zadania „Współpraca z Podlaskimi Radami Seniorów”, finansowanego z budżetu Województwa Podlaskiego. Jego celem była wymiana doświadczeń i planów współpracy z Radą Seniorów Miasta Augustowa.

Spotkanie było bardzo owocne. Poza Łomżyńską Radą Seniorów uczestniczyły w nim także dwie członkinie ŁRS poprzedniej kadencji, p. Wojciech Winko oraz przedstawiciele Urzędu Miejskiego, czyli z-ca dyrektora MOPS p. Anna Fabin i inspektor Wydziału Kultury, Sportu i Inicjatyw Społecznych p. Justyna Chmielewska - Ţurcan, z którą ściśle współpracujemy w ramach naszej działalności.

W Augustowie spotkaliśmy się jak zawsze, z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony tamtejszej Rady Seniorów oraz władz Miasta. Obradowaliśmy w głównej sali konferencyjnej Urzędu Miasta. W spotkaniu wzięło udział 23 osoby. Przywitał nas osobiście burmistrz Mirosław Karolczuk, a następnie p. Michał Kotarski kierownik Wydziału Spraw Społecznych i Administracyjnych opowiedział nam o Mieście Augustów i jego głównych działaniach, szczególnie tych dotyczących współpracy z Radą Seniorów i organizacjami pozarządowymi.

Reklama

Po tym wstępie nastąpiła bardzo ciekawa dyskusja dotycząca różnorodności działań podejmowanych przez poszczególne Rady Seniorów. Bardzo podobała się nam inicjatywa corocznych Marszów Seniora, a także wpływ Rady na systematyczne usuwanie barier architektonicznych w budynku Urzędu i w całym mieście. Spośród przedstawionych przez ŁRS inicjatyw i działań z dużym uznaniem spotkała się praktyka naszego samorządu dotycząca przeznaczenia dedykowanych środków na działania skierowane do seniorów rekomendowane przez ŁRS, w ramach których zaplanowano min. Przegląd Twórczości Seniorów, który odbędzie się 24.10.24 r.

Na zakończenie spotkania obie Rady Seniorów zadeklarowały chęć zacieśnienia współpracy, a z naszej strony padło zaproszenie do odwiedzenia Łomży. 

Reklama

Mieliśmy także okazję zwiedzić nowe Augustowskie Centrum Aktywności Seniorów, które jest udostępnione wszystkim organizacjom senioralnym działającym w mieście i zapoznać się z organizacją jego działania. Oprócz kilku pięknie wyposażonych pomieszczeń, węzła kuchennego, największe wrażenie zrobiła duża w pełni wyposażona sala do ćwiczeń i rekreacji.

Niestety ze względu na pogodę spacer po Augustowie odbył się raczej zza szyb mikrobusa. Końcowym punktem naszego wyjazdu studyjnego był Rejs statkiem doliną Rospudy. 

Źródło: Miasto Łomża
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości