Marek Raszczyk został nowym naczelnikiem Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta w Łomży. To był ostatni konkurs na naczelników wydziałów, ogłoszony przez prezydenta miasta. Reorganizacja urzędu potrwa jeszcze przez dwa miesiące.
O wyborze Marka Raszczyka prezydent Mieczysław Czerniawski poinformował podczas dzisiejszej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta.
Nowy naczelnik "ukończył Politechnikę Białostocką w zakresie budownictwa o specjalności: technologia i organizacja budownictwa uzyskując tytuł magistra inżyniera oraz Studia Podyplomowe w zakresie „Współczesnych Metod Administrowania Sprawami Publicznymi”. Posiada kilkunastoletni staż pracy, w tym kilkuletni na stanowisku kierowniczym związany z zarządzaniem zespołami pracowniczymi. Ponadto posiada uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno – budowlanej oraz przynależność do Podlaskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa"- czytamy w Biuletynie Informacji Publicznej.
25. lipca ratusz podał też informację o rozstrzygniętym konkursie na naczelnika Wydziału Gospodarki Komunalnej. Na tym stanowisku nie doszło jednak do zmian- naczelnikiem pozostał Edward Andrzej Karwowski.
To były ostatnie ogłoszone nabory na naczelników. W sumie po reorganizacji pracy urzędu, konkursów ogłoszono dziewięć. Jednak to jeszcze nie koniec zmian w urzędzie. Tylko do 30. września w ratuszu będą pracować urzędnicy, którym przysługuje prawo do emerytury. W tej chwili to jedenaście osób.
We wrześniu swoją działalność zacznie też Społeczna Rada Konsultacyjna, której powołanie prezydent Czerniawski zapowiedział w styczniu.
- W tej chwili zaproszenie skierowałem do 30 członków, prosząc, by wyrazili swoją zgodę na piśmie- mówił prezydent Mieczysław Czerniawski.
Termin rozpoczęcia prac przez Radę, jak poinformował Czerniawski, związany jest z zakończoniem procesu reorganizacji pracy Urzędu Miasta.