Kandydaci na przyszłych członków rad nadzorczych spółek handlowych miasta mogą zgłaszać się do Urzędu Miasta. Ratusz ogłosił właśnie rozpoczęcie naboru. Łomża ma dwie takie spółki- Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej i Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Zakwalifikowani utworzą "rezerwę kadrową" kandydatów do rad nadzorczych.
Osoby, które chcą wziąć udział w naborze, powinny mieć zdany egzamin uprawniający do pełnienia funkcji członka rady nadzorczej w spółkach Skarbu Państwa.
Wymagane jest także wykształcenie wyższe (preferowane prawnicze lub ekonomiczne), znajomość zasad funkcjonowania przedsiębiorstw komunalnych i niekaralność za przestępstwa o których mowa w art. 18 § 2 ustawy z dnia 15 września 2000 roku Kodeks Spółek Handlowych.
Zgłoszenia wraz z podaniem posiadanych kwalifikacji i umiejętności można składać do 8. lipca w ratuszu.
Ci, którzy spełnią podne wymagania, zostaną zakwalifikowani do "rezerwy kadrowej".
Rady nadzorcze MPEC i MPWiK składają się z sześciu członków. Czterech z nich powołuje prezydent Łomży, który tworzy organ zwany Zgromadzeniem Wspólników. Pozostałych dwóch wybierają pracownicy spółki. Kadencja rady nadzorczej trwa trzy lata.
"Mandaty członków Rady Nadzorczej wygasają z dniem odbycia Zgromadzenia Wspólników zatwierdzającego sprawozdanie finansowe za ostatni pełny rok obrotowy pełnienia tych funkcji"- czytamy w Akcie założycielskim MPEC.
Tym razem jednak ogłoszony nabór związany jest z tym, że jak informuje Łukasz Czech z Wydziału Organizacji i Obsługi UM, "prezydent chce poznać nazwiska osób, które mogłyby w przyszłości
ewentualnie zastąpić obecnych członków rad nadzorczych miejskich spółek".