Reklama

Łomża: Wycieczka do filharmonii z "atrakcją"

27/01/2023 12:49

Zatrzymaniem prawa jazdy na okres trzech miesięcy oraz wszczęciem wobec przedsiębiorcy i zarządzającego transportem postępowań zagrożonych karami administracyjnymi zakończyła się kontrola autobusu przewożącego seniorów z Czerwina do filharmonii w Łomży.

25 stycznia seniorzy z Czerwina wybrali się do łomżyńskiej filharmonii. Autokar polskiego przewoźnika, którym podróżowali, zatrzymali do kontroli inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku. 

- Podczas kontroli okazało się, że kierujący prowadził autobus bez karty zalogowanej w tachografie cyfrowym. Ponadto nie był w stanie udokumentować, zgodnie z obowiązującymi przepisami, poprzednich 28 dni pracy, nie posiadał także żadnych zaświadczeń o działalności. Kierowca był mylnie przekonany, że nie musi rejestrować pracy - podaje WITD w Białymstoku.

Reklama

Inspektorzy zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Mężczyzna został też ukarany mandatami na karnymi na łącznie 2200 zł. I to jeszcze nie wszystko. Wobec właściciela autobusu  toczyć się będzie wyjaśniające postępowanie administracyjne zagrożone karą 5500 złotych, a w stosunku do zarządzającego operacjami transportowymi 500 zł.

Źródło: WITD Białystok

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości