Reklama

Wycisnęli pierwsze miejsca- FOTO

11/06/2012 06:44

Trzy pierwsze i jedno drugie miejsce przywieźli ze sobą łomżyniacy, którzy startowali w Mistrzostwach Europy w Trójboju siłowym i Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Zawody odbyły się w Horn w Austrii. Michał Andrukiewicz oprócz pierwszego miejsca, ustanowił też nowy rekord świata w martwym ciągu, podnosząc 305 kilogramów (do tej pory maksymalny ciężar w kategorii wagowej do 56 kilogramów to 150 kg!).

W Mistrzostwach Europy w Trójboju siłowym i Wyciskaniu Sztangi Leżąc w Austrii wzięło udział czterech łomżyniaków.

Zbigniew Turowski z siłowni Zibi w grupie masters do lat 50 w kategorii wagowej do 90 kg zajął pierwsze miejsce w trójboju siłowym z wynikiem 710 kg.

Marcin Dziubiński w grupie open (senior) w kat. wagowej do 82,5 kg zajął drugie miejsce w wyciskaniu sztangi leżąc z wynikiem 200 kg.

- Należy zaznaczyć, że Marcin wycisnął ten sam ciężar, co Mistrz Europy, ale jego waga ciała była o kilogram wyższa, niż rywala- przekazuje Zbigniew Turowski.

Reklama

Pierwsze miejsce w grupie juniorów do lat 19 w kat. wagowej do 56 kg i nowy rekord świata należy zaś do Michała Andrukiewicza, reprezentanta Bursy Szkolnej nr 2. 19-latek w wynikiem 305 kg zwyciężył w trójboju siłowym i ustanowił nowy rekord, do tej pory wynoszący 150kg.

Zwycięzcą okazał się też Adrian Lipiński z Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży, który w grupie juniorów do lat 19 w kat. wagowej do 67,5 kg zajął pierwsze miejsce w trójboju siłowym z wynikiem 480 kg.

- W tej kategorii Adrian ustanowił nowy rekord świata w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, wynoszący 140 kg- dodaje Zbigniew Turowski.

Reklama

Mistrzostwa Europy w Trójboju siłowym i Wyciskaniu Sztangi Leżąc w Horn rozgrywane były między 6. a 8. czerwca.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości