Reklama

Wyjątkowa msza w języku hiszpańskim [FOTO]

06/05/2025 08:46

Prawie 70 Kolumbijczyków, a także wielu mieszkańców Łomży wzięło udział we mszy świętej, którą w Katedrze Łomżyńskiej w języku hiszpańskim odprawił ks. Tomasz Grala.

W niedzielę, 4 maja spełniając prośbę Kolumbijczyków, którzy na co dzień żyją i pracują w Łomży i okolicach ksiądz Tomasz Grala odprawił mszę w języku hiszpańskim. Wikariusz parafii św. Michała Archanioła doktoryzował się z filozofii na Uniwersytecie Św. Damazego w Madrycie, posługując w tym czasie w trzech hiszpańskich parafiach. Możliwość odprawienia mszy w języku hiszpańskim przywiodła sentymentalne wspomnienia.

- To było to dla mnie niezwykłe, cenne i piękne doświadczenie. Miałem kawałek Hiszpanii i swojego Madrytu w łomżyńskiej katedrze- powiedział ksiądz Tomasz Grala, nie kryjąc zaskoczenia bardzo dużą frekwencją.

Reklama

Msza przyciągnęła bardzo dużo osób, wśród których oprócz Kolumbijczyków nie brakowało mieszkańców Łomży.

- We Mszy Świętej uczestniczyło około 70 Kolumbijczyków. Nie zabrakło też pewnej grupy rodowitych mieszkańców Łomży oraz studentów z Duszpasterstwa Akademickiego, którzy zechcieli zobaczyć, jak brzmi oraz wygląda Eucharystia w języku hiszpańskim.  Myślę, że dla wszystkich obecnych było to niezwykłe oraz cenne doświadczenie- dodał ksiądz Tomasz Grala.

Kolejna eucharystia w języku hiszpańskim ma zostać odprawiona w czerwcu. Po wakacjach natomiast planowane jest utworzenie grupy duszpasterskiej.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 06/05/2025 08:50
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości