Reklama

Wyniki po południu

28/06/2011 06:18

Do godz. 15.00 muszą poczekać gimnazjaliści starający się o przyjęcie do szkół średnich. Listy przyjętych zostaną wywieszone dziś po południu. Wiadomo, że największa liczba chętnych odpadnie w II i I Liceum Ogólnokształcącym, gdzie podań o przyjęcie jest dużo więcej, niż miejsc.

Szkoły tworząc listę rankingową kierują się przede wszystkim wynikami egzaminu gimnazjalnego, który absolwenci gimnazjum zdawali w kwietniu.

Uczniowie mogli złożyć podania do trzech szkół. To, w której z nich od września mogą rozpocząć naukę, okaże się już dzisiaj.

Osoby, którym na egzaminie gimnazjalnym powinęła się noga i nie dostały się do wytypowanych szkół, mogą skorzystać z naboru uzupełniającego. W Łomży wolne miejsca pozostały praktycznie we wszystkich typach szkół. Mniej kandydatów niż miejsc ma m.in. IV, V, VI i VII Liceum Ogólnokształcące, większość techników i praktycznie wszystkie szkoły zawodowe.

Reklama

Na ogłoszenie list przyjęcia do szkół średnich czeka ponad 740 uczniów z Łomży. W całym województwie jest ich blisko 13 tysięcy.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości