Reklama

Wyniki policyjnej akcji trzeźwość: Kolejni kierowcy stracili prawa jazdy

Wczoraj policjanci z łomżyńskiej drogówki badali trzeźwość kierowców. 2 z 858 przebadanych, zdecydowało się wsiąść za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu.

Od wczesnych godzin porannych policjanci z łomżyńskiej drogówki sprawdzali stan trzeźwości kierowców na drogach powiatu. W różnych punktach skontrolowano w sumie 858 kierowców. Niestety, wciąż nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak poważnym zagrożeniem na drodze jest alkohol. Policjanci zatrzymali 2 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod jego wpływem.

- Jako pierwszemu, czerwona lampka zaświeciła się u zatrzymanego na Szosie do Mężenina obywatelowi Ukrainy jadącemu volkswagenem. 31-latek miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna od razu stracił prawo jazdy, teraz odpowie za wykroczenie jazdy po użyciu alkoholu. Grozi za to kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych - poinformowała Komenda Miejska Policji w Łomży.

Reklama

Niemal w tym samym czasie, tym razem na Alei Legionów zatrzymany został kolejny kierowca, któremu podczas kontroli zapaliła się czerwona lampka. 45-latkowi w iveco alkomat wskazał blisko 0,8 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec powiatu wołomińskiego również stracił prawo jazdy, a za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

Policjanci zapowiadają, że podobne działania będą kontynuowane w przyszłości. Pamiętajmy, że kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, może stać się przyczyną ludzkiej tragedii!

Źródło: KMP Łomża Aktualizacja: 27/08/2024 10:27
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości