Ponad 3 promile alkoholu miał w organizmie kierowca pojazdu ciężarowego, który na S8 w kierunku Białegostoku uderzył w tył drugiej ciężarówki. Został zabrany śmigłowcem do szpitala.
Do opisywanego zdarzenia doszło około godz. 10:00 przed zjazdem na Choroszcz.
- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika że 50-letni kierowca pojazdu ciężarowego uderzył w tył drugiej ciężarówki. Wstępne badanie wykazało że miał ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna przetransportowany LPR do szpitala - informuje Malwina Trochimczuk z KMP w Białymstoku.
Ruch dla pojazdów ciężarowych jest zablokowany, pojazdy osobowe mogą ominąć miejsce zdarzenia jadąc przez Złotorię.
Dodajmy, że jest to drugie dzisiejsze zdarzenie drogowe na S8. Wcześniej doszło tam do kraksy z udziałem 3 pojazdów. Informowaliśmy o tym tutaj:
zdj. KMP Białystok