Kierowca BMW został zatrzymany przez łomżyńską drogówkę za wyprzedzanie na skrzyżowaniu. "W trakcie rozmowy mundurowi wyczuli od siedzącego za kierownicą 29-latka alkohol" - informuje KMP Łomża.
Wczoraj w godzinach popołudniowych policjanci z łomżyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę BMW w miejscowości Grzymały Szczepankowskie. Powodem zatrzymania mężczyzny było wyprzedzanie przez niego innego pojazdu na skrzyżowaniu. W trakcie przeprowadzania rozmowy z 29-letnim kierowcą, mundurowi wyczuli bijący od mężczyzny alkohol.
- Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec gminy Miastkowo miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a jego bmw zostało odholowane - informuje KMP Łomża.
Reklama
Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.
źródło: KMP Łomża
zdj. główne: pixabay