Reklama

Wyrok w sprawie o ochronę dóbr osobistych: Prezes MPEC-u wygrywa z Łomżyńską Spółdzielnią Mieszkaniową

18/06/2024 07:51

W Sądzie Okręgowym w Łomży zapadł wyrok w sprawie z powództwa Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przeciwko prezesowi Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży Radosławowi Żegalskiemu. Powodem sprawy było oświadczenie Żegalskiego z dnia 2 października 2023 roku, w którym nazwał podnoszenie opłat za ciepło przez spółdzielnie mieszkaniowe "zwykłym oszustwem".

„.. podnoszenie opłat za ciepło za centralne ogrzewanie lub ciepłą wodę użytkową przez spółdzielnie, wspólnotę mieszkaniową czy zarządcę nieruchomości i powoływanie się przy tym na wprowadzenie przez MPEC nowej taryfy – jest zwykłym oszustwem - to cytat z oświadczenia prezesa MPEC z dnia 02.10.2023 r.

Komunikat prezesa MPEC-u było impulsem do wytoczenia mu procesu. ŁSM z prezesem i radnym miasta Wojciechem Michalakiem na czele, oskarżyła Żegalskiego o naruszenie dóbr osobistych i żądała zapłaty zadośćuczynienia.

9 maja 2024 roku, Sąd Okręgowy w Łomży oddalił pozew ŁSM. W wyroku nakazano spółdzielni zapłatę na rzecz Żegalskiego kwoty 2,537 złotych tytułem zwrotu kosztów procesu oraz 1,500 złotych tytułem niewykorzystanej zaliczki. Wyrok jest nieprawomocny​​.

Jak poinformował Żegalski, jest to kolejna sprawa wytoczona przez ŁSM przeciwko łomżyńskiej spółce ciepłowniczej, która zakończyła się oddaleniem pozwu. Wcześniej spółdzielnia oskarżyła MPEC o praktyki monopolistyczne. Doniesienie w tej sprawie złożył prezes Michalak do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie systemu E-gain. Po wyjaśnieniach MPEC-u, UOKiK zarzuty oddalił. Do tej pory nie wiemy, czy mieszkańcy ŁSM nadal ponoszą koszty związane z tym systemem.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 18/06/2024 08:01
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości