Do uszkodzenia rury doprowadzającej gaz doszło dziś rano na ulicy Poznańskiej. Na miejscu pracuje Straż Pożarna, teren zabezpiecza Policja. Ulica Poznańska pomiędzy rondami jest zamknięta dla ruchu pojazdów. W całej okolicy mocno wyczuwalna jest woń gazu.
Jak można wywnioskować z silnej woni, która wciąż utrzymuje się w okolicy uszkodzenia, wyciek musiał być duży. Doszło do niego w wyniku uszkodzenia rury doprowadzającej gaz przez pracującą tam koparkę. Na razie nie udało nam się dowiedzieć jak poważne jest uszkodzenie ani jak duże jest zagrożenie dla ludzi i zwierząt.
Jak poinformował nas rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Łomży bryg. Grzegorz Wilczyński, na chwilę obecną sytuacja została opanowana w ten sposób, że na rurę została założona opaska uciskowa, która zatrzymała dalszy wyciek gazu. Więcej informacji w tej sprawie podamy prawdopodobnie dopiero po zakończeniu akcji, w którą zaangażowane są poważne siły Straży Pożarnej.