Reklama

Z wizytą u Polaków na Ukrainie

03/08/2011 10:26

Delegacja samorządu łomżyńskiego i Stowarzyszenia Wspólnota Polska gościła na Nowogradzie Wołyńskim na Ukrainie. Oprócz oficjalnych spotkań z władzami miasta złożono kwiaty na grobach polskich żołnierzy z 1920r.

Delegacja z Łomży na czele z przewodniczącym rady Maciejem Borysewiczem w zaprzyjaźnionym z Łomżą Nowogradzie Wołyńskim przebywała dniach 29 – 31 07 2011r. na zaproszenie mera Pana Wołodymira Zagrywyja.

Nasi przedstawiciele [Janusz Mieczkowski, Ireneusz Cieślik i Andrzej Modzelewski, Józef Przybylski (WP)i Czesław Rybicki(WP)] uczestniczyli m.in. w spotkaniach z przedstawicielami polskich środowisk. Wraz konsulem RP Panią Edytą Niedźwiecką złożyli kwiaty na grobach żołnierzy polskich z 1920 r. w miejscowości Susły.

Reklama

Z powodu ogłoszenia żałoby narodowej na Ukrainie po wypadkach w kopalniach, w drugim i trzecim dniu wizyty odbyły się tylko spotkania robocze dotyczące współpracy Łomży z Nowogradem Wołyńskim.

W drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych współpracę tę zapoczątkował senator RP Jan Stypuła, a w następnych latach kontynuowała Hanka Gałązka. Polegała ona głównie na wzajemnej wymianie grup szkolnych,, nauczycielskich, zespołów artystycznych, szkoleń w zakresie nowoczesnych technologii w rolnictwie i informatycznych. 

Reklama

Przewodniczący Rady Miasta przekazał w imieniu prezydenta Mieczysława Czerniawskiego zaproszenie merowi do złożenia rewizyty w Łomży. Pobyt naszej delegacji odbył się na koszt strony zapraszającej.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości