Reklama

Z ziemi włoskiej do Polski, ale z promilami. Zatrzymani pod Łomżą

17/06/2025 07:28

W poniedziałkowy poranek inspektorzy łomżyńskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego prowadzili kontrole trzeźwości kierowców na trasie S61 w okolicach miejscowości Zabiele (odcinek Stawiski–Szczuczyn).

W trakcie działań zatrzymano dwóch kierowców prowadzących pojazdy ciężarowe pod wpływem alkoholu.

Pierwszy z nich, obywatel Łotwy, transportował oleje i smary maszynowe z Włoch do Łotwy. Badanie alkomatem wykazało 0,24 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Drugi kierowca, obywatel Rosji pracujący dla polskiej firmy, miał znacznie wyższy wynik – 0,42 mg/l, co odpowiada 0,84 promila alkoholu. Mężczyzna przewoził cement z Polski na Litwę.

Obaj kierujący zostali przekazani funkcjonariuszom Policji. Dalsze czynności prowadzone są przez odpowiednie służby.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości