Deszcz i chłód, które dzisiaj mamy za oknem przypominają badziej jesienną niż letnią pogodę. Po męczących upałach przyszedł czas na odpoczynek od nich, jednak pogoda nie jest dla nas łaskawa. Przez cały piątek i najbliższe dni będzie padać.
Z takiej aury z pewnością ucieszą się narzekający na suszę plantatorzy, którym w oczy zajrzało już widmo plajty. Najbliższe dni poprawią im humor, choć ci z nas, którzy przebywają akurat na urlopach, powodów do zadowolenia nie mają.
Dzisiaj maksymalna temperatura nie przekroczy 15°C. Opady będą niewielkie, jednak przez większość dnia będzie pochmurno i słońce rzadko wyjrzy zza chmur. Wiatr niezbyt silny, jednak w porywach może przyśpieszyć nawet do 50 km/h.
Podobnie ale wyraźnie cieplej ma być jutro. Temperatura w dzień osiągnie 20°C. Pozostałe parametry niemal się nie zmienią. Najcieplejsza będzie niedziela, kiedy termometry pokażą 24°C, natomiast w poniedziałek możemy spodziewać się burz.
Weekendowa pogoda nie będzie więc sprzyjać wypoczynkowi nad wodą, zawsze jednak można wolne dni zaplanować w inny sposób i spędzić je może ciekawiej niż leżąc na plaży. Niech deszcz nas zainspiruje...