Reklama

Za wjazd samochodem z LPG mandat może dać tylko straż

10/06/2011 12:44

Spółdzielnia nie będzie kontrolowała, czy na parkingach podziemnych parkują pojazdy zasilane LPG. Respektowanie zakazów, które kilka dni temu pojawiły się na garażach nowszych bloków należących do SM "Perspektywa", może kontrolować jedynie straż pożarna.

O problemie dotykającym mieszkańców nowszych bloków należących do SM Perspektywa pisaliśmy 9. czerwca w tekście "Jeździsz na LPG? Tu już nie możesz parkować!" (http://mylomza.pl/home/lomza/item/885-lpg.html)

- Tabliczki zostały zamontowane po kontroli Państwowej Straży Pożarnej 29 kwietnia tego roku, która nakazała umieszczenie takich informacji w garażach, które nie posiadają wentylacji mechanicznej i poziom  posadzki garaży jest poniżej terenu. Obowiązek umieszczenia takich informacji powstał w 2010 roku- wyjaśnia Leszek Konopka, wiceprezes SM "Perspektywa" w Łomży.

Reklama

Zdaniem wiceprezesa, ponieważ zakaz wynika z przepisów przeciwpożarowych, jedynie straż może kontrolować, czy zakaz jest przestrzegany.

- My uprawnień kontrolnych w tym zakresie nie mamy- dodaje Leszek Konopka.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości