Reklama

Zajęcia w szkółce łyżwiarskiej już dziś

07/01/2013 07:28

Przejazd pod poprzeczką, nad pachołkami, jazda po łuku i slalom to tylko część utrudnień, jakie czekają na łyżwiarzy na torze przeszkód zaaranżowanym na miejskim lodowisku. Bezpłatne szkolenie, uczące przejechania całego toru, rozpocznie się dziś o godz. 16.00. Mogą w nim wziąć udział uczniowie ostatnich trzech klas szkoły podstawowej. Najlepsi zostaną zakwalifikowani do finałów wojewódzkich.

Zajęcia szkoleniowe mają przygotować uczestników do wzięcia udziału w zawodach "Biały Orlik", organizowanych przez Stowarzyszenie Sport 7 Mariusza Czerkawskiego i Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Podczas ośmiu lekcji uczniowie klas IV- VI łomżyńskich szkół podstawowych będą uczyć się podstaw jazdy na łyżwach: utrzymania równowagi, balansowania ciałem, jazdy do przodu, ale i technik trudniejszych: przejazdu pod poprzeczką zawieszoną na wysokości 110 cm, przejazdu nad dwoma pachołkami i jazdy po 90-stopniowym łuku.

Reklama

Wybrana podczas zajęć piątka najlepszych łyżwiarzy będzie reprezentować Łomżę w etapie wojewódzkim, a w razie powodzenia- w finale ogólnopolskim, rozegranym w drugiej połowie marca w Warszawie.

W zajęciach szkoleniowych może wziąć udział 50 osób. O zakwalifikowaniu się decyduje obecność na dzisiejszym spotkaniu (zaplanowanym na godz. 16.00 na lodowisku przy ul. Katyńskiej). Szkółka łyżwiarska jest bezpłatna.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości