Przejazd pod poprzeczką, nad pachołkami, jazda po łuku i slalom to tylko część utrudnień, jakie czekają na łyżwiarzy na torze przeszkód zaaranżowanym na miejskim lodowisku. Bezpłatne szkolenie, uczące przejechania całego toru, rozpocznie się dziś o godz. 16.00. Mogą w nim wziąć udział uczniowie ostatnich trzech klas szkoły podstawowej. Najlepsi zostaną zakwalifikowani do finałów wojewódzkich.
Zajęcia szkoleniowe mają przygotować uczestników do wzięcia udziału w zawodach "Biały Orlik", organizowanych przez Stowarzyszenie Sport 7 Mariusza Czerkawskiego i Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Podczas ośmiu lekcji uczniowie klas IV- VI łomżyńskich szkół podstawowych będą uczyć się podstaw jazdy na łyżwach: utrzymania równowagi, balansowania ciałem, jazdy do przodu, ale i technik trudniejszych: przejazdu pod poprzeczką zawieszoną na wysokości 110 cm, przejazdu nad dwoma pachołkami i jazdy po 90-stopniowym łuku.
Wybrana podczas zajęć piątka najlepszych łyżwiarzy będzie reprezentować Łomżę w etapie wojewódzkim, a w razie powodzenia- w finale ogólnopolskim, rozegranym w drugiej połowie marca w Warszawie.
W zajęciach szkoleniowych może wziąć udział 50 osób. O zakwalifikowaniu się decyduje obecność na dzisiejszym spotkaniu (zaplanowanym na godz. 16.00 na lodowisku przy ul. Katyńskiej). Szkółka łyżwiarska jest bezpłatna.