Dariusz Lipka (SKT Sopot) w singlu i para Wojciech Lutkowski (KT Legia Warszawa) / Karol Drzewiecki (WKS Grunwald Poznań) w deblu to zwycięzcy IX Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Mężczyzn w Tenisie Nadzieja Cup. Czterodniowa impreza zorganizowana przez UKS Return i Radio Nadzieja zakończyła się w minioną niedzielę.
W niedzielnym finale singla zmierzyli się Dariusz Lipka z Sopockiego Klubu Tenisowego i Mikołaj Szmyrgała z SKT Centrum Bydgoszcz. Mecz lepiej zaczął się dla Szmyrgały, który pokonał Lipkę w pierwszym secie 6:2. Drugi set należał jednak do Lipki, który wygrał go 6:1. Trzeci set, rozstrzygający o losach finału był bardzo zacięty. Szmyrgała prowadził w nim już 5:4, jednak nie zdołał opanować emocji w końcówce i ostatecznie to Lipka triumfował w nim 7:5 a w całym meczu 2:1.
- Kolega zagrał dobrze końcówkę, a ja trochę nie opanowałem emocji. Zabrakło trochę takiej zimnej krwi w tym wszystkim. Emocje wzięły górę, a kolega był solidniejszy - przyznał po przegranym finale Mikołaj Szmyrgała.
- Było 5:4 dla Mikołaja 40:0 przy serwisie. Zobaczyłem, że jeden punkt tak nerwowo zagrał i potem jeszcze do końca wierzyłem. Wiadomo, Mikołaj trochę mi pomógł w tym momencie, ale jednak wiara do końca i walka spowodowały, że jednak udało się to odwrócić - mówił po finale zwycięzca turnieju Dariusz Lipka.
Finał debla nie ma niestety swojej historii. Awansowały do niego dwie pary: Lutkowski / Drzewiecki oraz Adrian Andrzejczuk / Oliver Andrzejczuk (obaj TS Top Spin Kołobrzeg). Ten drugi debel nie przystąpił jednak do meczu finałowego z powodu kontuzji Olivera Andrzejczuka, przez co para Lutkowski / Drzewiecki została zwycięzcą turnieju gry podwójnej.
Zarówno zawodnicy jak też sędzia głowny zawodów byli zadowoleni z poziomu sportowego, jakości przygotowania kortów i całej organizacji turnieju. Zapowiadają swój ponowny przyjazd do Łomży w przyszłym roku.