Chcesz albo musisz wysterylizować swojego czworonoga? W marcu zrobisz to nieco taniej. Do akcji "Marzec, ogólnopolskim miesiącem sterylizacji zwierząt” zgłosiły się trzy łomżyńskie gabinety weterynaryjne.
- Sterylizacja zwierząt nie jest niehumanitarna. Dzięki takiemu rozsądnemu podejściu igraniczamy liczbę niechcianych psów i kotów, które wałęsają się głodne po ulicy. Jeszcze częściej są zaś topione, wywożone na śmietniska, duszone... - tak potrzebę sterylizacji zwierząt argumentują członkowie Stowarzyszenia Obrońców Zwierząt „Arka” w Łomży.
Sterylizacja jest powszechnym zabiegiem w krajach Europy Zachodniej. U nas, z racji na koszt i niską świadomość społeczną, ciągle niedocenianym.
Marcowa akcja ma to zmienić. Dzięki poradom weterynarzy oraz niższym stawkom za zabieg, możemy zmniejszyć liczbę bezdomnych zwierząt.
W Łomży udział w akcji biorą trzy gabinety: Prywatna Lecznica Dużych i Małych Zwierząt "OAZA", Gabinet Weterynaryjny „FILEMON” oraz Gabinet Weterynaryjny "CZTERY ŁAPY".
Maksymalna cena zabiegów kastracji, w czasie akcji wynosi: suka (mała, średnia do 35 kg) 200 zł; suka (duża) 250 zł; pies (mały, średni do 35 kg) 120 zł; pies (duży) 170 zł; kotka 100 zł; kocur 60 zł.