Jeden srebrny i dwa brązowe medale przywieźli do Łomży młodzi zawodnicy UKS Herkules, startujący w rozgrywanych w ostatnie dwa weekendy zawodach zapaśniczych. Do udanych swój start może też zaliczyć Nina Wiśniewska, która w biegach przełajowych, pokonując 45 konkurentek, zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego Grupy Zachodniej.
- Ostatnie dwa weekendy to czas, kiedy w Polsce równolegle rozgrywane były najważniejsze turnieje rywalizacji zapaśniczej w grupie wiekowej młodzików- przyznaje Karol Łebkowski, trener UKS Herkules.
Zawodnicy łomżyńskiego klubu bardzo dobrze wypadli w ogólnopolskich rywalizacjach.
W rozgrywanych 28. września w Siedlcach Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w stylu wolnym, zawodnik Dawid Plona zajął drugie miejsce w kategorii wagowej do 66 kilogramów. Trzecie miejsce, w kategorii do 47 kilogramów, zdobył Kacper Łebkowski.
Sukcesem zakończyły się też zawody rozgrywane w minioną sobotę, 5. października w Olsztynie. W zapasach w stylu klasycznym Kacprowi udało się wywalczyć trzecią pozycję.
Medaliści są uczniami Publicznego Gimnazjum nr 1 w Łomży.
W doskonałej formie zaprezentowała się też młodziutka (rocznik 2002) zawodniczka Szkoły Podstawowej nr 4, Nina Wiśniewska. W rozgrywanych w niedzielę w Rybakach indywidualnych biegach przełajowych Grupy Zachodniej, uczennica zajęła pierwsze miejsce, pokonując 45 uczestniczek.
Zawodniczka trenująca pod okiem Marcina Piotrowskiego, zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego w Białymstoku.