Piotr Serdyński, przewodniczący Rady Osiedla nr 1 w Łomży, poinformował dziś i swojej inicjatywie pomocy łomżyńskiemu hospicjum. Jak twierdzi, po jego rozmowie z wicemarszałkiem Maciejem Żywno uzyskał zapewnienie, że bardzo prawdopodobne jest udzielenie wspacia hospicjum przez Zarząd Województwa.
Dużo niższa niż w latach poprzednich dotacja z miasta dla hospicjum oburzyła wielu mieszkańców Łomży. Z 40-tysięcznej dotacji, jaką hospicjum otrzymywało ze środków Urzędu Miejskiego, w tym roku przyznane zostało aż o 17 tys. złotych mniej. Dla hospicjum jest to znacząca kwota, której zabraknie na zabezpieczenie podstawowych potrzeb chorych. Protesty nie przyniosły przy tym żadnego efektu, a wiceprezydent Agnieszka Muzyk jest przekonana o słuszności takiego podziału środków na ochronę zdrowia.
Jak powiedział dziś Piotr Serdyński, wspólnie z prezes Teresą Steckiewicz wystosowali pismo do Zarządu Województwa, w którym zwracają się z prośbą o udzielenie placówce wsparcia finansowego w wysokości 20 tys. złotych w związku z obniżeniem tegorocznej dotacji przez władze miasta. Serdyński dodał też, że pismo jest niejako ostatnim akcentem jego lobbingu w tej sprawie, bo jest on już po spotkaniu i rozmowie z wicemarszałkiem Maciejem Żywno, który możliwość przyznania wsparcia określił jako bardzo prawdopodobne.
O efektach tego działania Piotr Serdyński ma poinformować w przyszłym tygodniu.