Prezydent Łomży zaprasza do udziału w konkursie kulinarnym „Zasmakuj w Łomży". Polega on na przesłaniu przepisu na tradycyjną potrawę regionalną z Łomży i okolic oraz Kurpi, której wytwarzanie jest praktykowane od pokoleń i trwa również w dzisiejszych czasach. Najlepsi zdobędą nagrody pieniężne.
Przesłany przepis kulinarny powinien spełniać następujące warunki:
Warunkiem wzięcia udziału w Konkursie jest przesłanie karty zgłoszeniowej wraz z przepisem kulinarnym, do dnia 30 września 2020 r. na adres: Urząd Miejski w Łomży, Stary Rynek 14, 18-400 Łomża w kopercie z dopiskiem: KONKURS KULINARNY „ZASMAKUJ W ŁOMŻY” (w przypadku przesyłki listowej decyduje data stempla pocztowego).
Przesłane przepisy zostaną poddane ocenie jury (I etap) i wybrane do kolejnego etapu (II etap), podczas którego Uczestnicy będą prezentowali przygotowane przez siebie potrawy. Każdy z uczestników zakwalifikowanych do II etapu zostanie powiadomiony telefonicznie o terminie i miejscu rozstrzygnięcia II etapu. Komisja Konkursowa przyzna nagrody za I miejsce (2000 zł), II miejsce (1000 zł) i III miejsce (500 zł). Po zakończeniu Konkursu i wyłonieniu laureatów wyniki Konkursu zostaną ogłoszone na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Miejskiego. Rozstrzygnięcie konkuru planowane jest w październiku br.
Szczegóły dostępne są w regulaminie, który podobnie jak kartę zgłoszeniową i klauzulę informacyjną można pobrać poniżej.
Partnerami Konkursu są: Burmistrz Nowogrodu, Wójt Gminy Łomża, Wójt Gminy Piątnica, Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, Podlaski Szlak Kulinarny, Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży oraz Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie.

Źródło: UM Lomza