252 kierowców, czyli nieco ponad 2 kierowców na minutę zatrzymali dziś łomżyńscy policjanci. Wszystkich przebadano alkomatem. To już druga w tym tygodniu akcja "Trzeźwy poranek", przeprowadzona w Łomży.
Policjantów można było spotkać dziś na odcinku Szosy Zambrowskiej i drogi nr 63 do Podgórza. Kierowców zatrzymywali przez dwie godziny.
Przez cały poranek mundurowi przebadali 252 kierowców. Wygląda jednak na to, że limit na pijanych wyczerpał się w weekend, kiedy na naszych drogach policjanci zatrzymali aż 23 osoby na tzw. podwójnym gazie. Dziś żaden z kierowców nie miał przekroczonego dopuszczalnego limitu alkoholu we krwi.
Dzisiejsza akcja to już druga tego typu, przeprowadzona przez policję w tym tygodniu. Od początku września policjanci rozpoczną też akcję "Bezpieczna droga do szkoły", czyli dodatkowe patrole okolic szkół i osiedli.