Reklama

Zbigniew Turowski Mistrzem Świata [FOTO]

15/11/2018 08:36

11 listopada 2018 roku w Brukseli odbyły się Mistrzostwa Świata w Kulturystyce Federacji WPF. Zbigniew Turowski - utytułowany łomżyński zawodnik, który sportową przygodę rozpoczął 36 lat temu - osiągnął wymarzony cel i zdobył tytuł Mistrza Świata w Kulturystyce.

Zbigniew Turowski zajął I miejsce w kat. Masters + 50 lat. Wraz z nim, startowało również 10 innych zawodników. Drużynowo Polacy także zajęli I miejsce.

Turowski od 1990 r. jest wychowawcą w Burskie Szkolnej Nr 2 w Łomży. Od początku prowadzi tam siłownię, którą chętnie odwiedza dojrzewająca młodzież. Swoją sportową przygodę rozpoczął 36 lat temu.

-Sztangi robiło się z puszek po marmoladzie, zalewanych betonem. Ćwiczyliśmy w domu z chłopakami. Było wiele łobuzów - mówi zwycięzca.

Od 36 lat Turowski startuje w trójboju siłowym z międzynarodowymi sukcesami, a od 5 lat - w zawodach kulturystycznych. Jako trener prowadził wielu chłopców mieszkających w bursie, którzy osiągali liczne sukcesy nie tylko w Polsce ale także na arenie międzynarodowej. Zbigniew Turowski 18 lat temu jako pierwszy w Łomży otworzył własną siłownię, cieszącą się ogromną popularnością w lokalnym środowisku.

Reklama

Zwycięzca dziękuje za wsparcie finansowe prezydentowi Łomży Mariuszowi Chrzanowskiemu oraz młodzieży, wszystkim koleżankom, kolegom z pracy i pani Dyrektor Barbarze Zawrotnej za wsparcie, wyrozumiałość i pomoc w osiągnięciu największego sukcesu w jego życiu.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości