Reklama

Zbiórki w kościołach. Na rzecz migrantów z granicy

21/11/2021 10:26

"Gdy trzeba udzielić przybyszom pomocy, nie wolno nam się od tego uchylać" - abp Gądecki zaapelował o pomoc dla migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Po niedzielnych mszach przeprowadzana jest kwesta.

Dzisiaj (21.11), po wszystkich mszach świętych, w polskich kościołach przeprowadzana jest zbiórka na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej.

Zaapelował o to abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

“Misją Kościoła jest w pierwszym rzędzie głoszenie Ewangelii. W konsekwencji, gdy trzeba udzielić przybyszom pomocy, nie wolno nam się od tego uchylać. Bez uszczerbku dla bezpieczeństwa Rzeczypospolitej i jej obywateli, osobom potrzebującym trzeba okazać naszą solidarność. W obecnej sytuacji przesłanie przypowieści o miłosiernym Samarytaninie brzmi jeszcze bardziej nagląco i czeka na powszechną realizację, także w postrzeganiu samych migrantów” - czytamy w apelu o pomoc. 

Reklama

Środki zbierane podczas kwesty zostaną przeznaczone – za pośrednictwem Caritas Polska – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce.

Już teraz w parafiach przygranicznych uruchamiane są Namioty Nadziei Caritas Polska.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości