"Gdy trzeba udzielić przybyszom pomocy, nie wolno nam się od tego uchylać" - abp Gądecki zaapelował o pomoc dla migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Po niedzielnych mszach przeprowadzana jest kwesta.
Dzisiaj (21.11), po wszystkich mszach świętych, w polskich kościołach przeprowadzana jest zbiórka na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej.
Zaapelował o to abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
“Misją Kościoła jest w pierwszym rzędzie głoszenie Ewangelii. W konsekwencji, gdy trzeba udzielić przybyszom pomocy, nie wolno nam się od tego uchylać. Bez uszczerbku dla bezpieczeństwa Rzeczypospolitej i jej obywateli, osobom potrzebującym trzeba okazać naszą solidarność. W obecnej sytuacji przesłanie przypowieści o miłosiernym Samarytaninie brzmi jeszcze bardziej nagląco i czeka na powszechną realizację, także w postrzeganiu samych migrantów” - czytamy w apelu o pomoc.
Reklama
Środki zbierane podczas kwesty zostaną przeznaczone – za pośrednictwem Caritas Polska – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce.
Już teraz w parafiach przygranicznych uruchamiane są Namioty Nadziei Caritas Polska.