Reklama

Zima nie darowała Łomży. Pęknięta rura i zalane chodniki na Konstytucji 3 Maja [VIDEO i FOTO]

03/02/2026 21:37

To, co działo się w ostatnich dniach w Warszawie, Łodzi czy Suwałkach, właśnie dotarło do nas. Siarczysty mróz, który od tygodnia trzyma Polskę w uścisku, nie oszczędził łomżyńskiej infrastruktury. Dzisiaj po godzinie 19, „strzeliła” sieć przy ul. Konstytucji 3 Maja.

Mróz wygrał z rurami

Scenariusz był do przewidzenia, ale to marne pocieszenie dla mieszkańców, którzy od godziny 19 mają suche kranach. Podziemna rura przy Konstytucji 3 Maja nie wytrzymała gwałtownych ruchów zamarzniętej ziemi. Woda z pęknięcia szybko zaczęła przebijać się na powierzchnię, zalewając chodniki i tworząc niebezpieczne lodowisko.

Na miejscu od razu pojawili się strażacy. Zabezpieczyli teren, pomagają opanować rozlewiska i wspierają ekipy techniczne.

MPWiK informuje: wody nie będzie do jutra

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Łomży potwierdziło najgorsze przypuszczenia – awaria jest na tyle poważna, że konieczne było całkowite zakręcenie zaworów dla części osiedla.

Reklama

Przerwa w dostawie wody dotyczy budynków przy ul. Konstytucji 3 Maja o numerach: 1, 4, 5, 7 oraz 9.

Ekipy remontowe mają przed sobą ciężką noc. Z oficjalnego komunikatu wynika, że walka z usterką potrwa co najmniej do jutra. Przewidywany termin usunięcia awarii i przywrócenia wody to 4 lutego 2026 r. Mieszkańcom pozostaje uzbroić się w cierpliwość (i zapas wody w butelkach).

 

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 04/02/2026 00:43
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości