Zima wróciła z pełną siłą, a wraz z nią problemy na chodnikach i skrzyżowaniach. W odpowiedzi na zalegające hałdy śniegu miasto uruchomiło punkt jego wywozu.
Ostatnie opady śniegu spowodowały, że pojawiły się utrudnienia na drogach i chodnikach. Pomimo wysiłków drogowców, wciąż w niektórych miejscach, zwłaszcza na chodnikach przy skrzyżowaniach zalegają duże hałdy śniegu, które zagrażały bezpieczeństwu pieszych. Dlatego miasto zdecydowało się na zorganizowanie miejsca, gdzie śnieg będzie wywożony.
- Znajduje się ono przy ulicy Sikorskiego w rejonie mostu Hubala. Powstało po to, aby była możliwość wywożenia śniegu z miejsc, w których zagraża on bezpieczeństwu. Mogą to robić jednostki miejskie, ale również prywatni przedsiębiorcy, wspólnoty, spółdzielnie mieszkaniowe czy też sami mieszkańcy- powiedział Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży.
Reklama
Dzisiaj pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej uprzątnęli śnieg ze Starego Rynku ale akcja będzie kontynuowana w innych newralgicznych miejscach w mieście.
Tegoroczna zima jest zupełnie inna niż poprzednia. Tylko do tej pory MPGKiM zużył tysiąc ton soli podczas gdy w roku ubiegłym przez cały sezon zimowy wykorzystano około 300 ton soli.
- Pługosolarki w tym sezonie przejechały prawie 12 tysięcy kilometrów. Jeśli ktoś mówi, że nie jeździmy to niestety jest w błędzie - wskazał Kamil Mateuszczyk, kierownik Zakładu Oczyszczania Miasta MPGKiM, dodając, że większość ulic jest odśnieżona a pewne problemy występują na parkingach.
Reklama
Jednocześnie kierownik wskazał, że nie wszystkie tereny są miejskie i odśnieżanie niektórych chodników i miejsc leży w gestii zarządcy terenu.