Przez dwa grudniowe weekendy halę sportową przy III LO w Łomży odwiedziło ponad dziewięćdziesięciu młodych tenisistów. Najmłodsi uczestnicy Zimowych Mistrzostw Miasta Łomży w Tenisie chodzą jeszcze do przedszkola, natomiast najstarsi to licealiści z łomżyńskich szkół.
Zimowe Mistrzostwa Miasta Łomży w Tenisie były skierowane do dzieci i młodzieży z naszego miasta. Z uwagi na wysoką frekwencję, turniej rozegrano systemem gry podwójnej oraz w formie Talentiady tenisowej dla najmłodszych.
Zawody przeprowadzono aż w 5 kategoriach. Dzieci i młodzież rozgrywały jednosetowe deblowe mecze, w zależności od wieku i umiejętności tenisowych. Zaplanowano turniej główny oraz turniej pocieszenia dla uczestników, którzy przegrali swoje pierwsze pojedynki. Młodzi tenisiści uczestniczyli w turnieju mini tenisa par deblowych oraz w Talentiadzie. Trenerzy przeprowadzili konkurencje sprawdzające koordynacje, zdolności motoryczne, ale także umiejętności techniczne tenisowe.
Talentiada tenisowa to konkurencje przeprowadzone w formie zabaw sprawnościowych, a dzieci uczą się rywalizacji sportowej w grupie rówieśniczej. Poznają także radość zwycięstwa i smak porażki, ale trenerzy podkreślają, że w tej grupie każdy jest wygranym.
Gratuluacje należą się: Oliwii Szydlik, Marcelinie Pruszko, Mai Nitkowskiej, Dominice Kołakowskiej, Lenie Biedrzyckiej, Martynce Waniewskiej, Marysi Jankowskiej, Ksaweremu Brzezińskiemu, Kubie Zabielskiemu, Cezaremu Szymańskiemu, Sewerynowi Wałkuskiemu.
Nagrody ufundowali: Urząd Miasta Łomża, Restauracja "Cztery Pory Roku" - Jagoda i Cezary Laskowscy, ITCARD i FIT IT. Turniej odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Łomży Mariusza Chrzanowskiego.
Klasyfikacja końcowa:
Turniej Minitenisa par deblowych:
I miejsce - Laura Białucha i Oliwia Borys
II miejsce - Dominika Bikowska i Nel Sęk
III miejsce - Madzia Biedrzycka i Marysia Laskowska oraz Iza Waldzińska i Marysia Jankowska
Pocieszka - I miejsce: Julia Trzaska i Maks Trawiński
Turniej Debla - kort pomarańczowy:
I miejsce - Hubert Woronowicz i Nikodem Gąsiewski
II miejsce - Kuba Mikołajczyk i Mikołaj Miklikowski
III miejsce - Bartosz Krawczyk i Wiktor Czerwonko oraz Maja Rezka i Bartłomiej Biedrzycki
Pocieszka - I miejsce: Gabrysia Brulińska i Maja Męczkowska
Turniej debla - kort pełnowymiarowy:
I miejsce - Błażej Rafałowski i Antek Śmiechowski
II miejsce - Julia Brulińska i Julia Batko
III miejsce - Maks Kaczyński i Maja Łempicka oraz Wiktor Lemański i Olaf Rogiński
Pocieszka - I miejsce: Aleksandra Łada i Aleksandra Wawrzyniak
Turniej debla - najstarsi tenisiści:
III miejsce zajęły pary: Natalia Bikowska i Weronika Bikowska oraz Katarzyna Przybyszewska i Hubert Chmielewski. Turniej pocieszenia wygrało rodzeństwo Ewa Męczkowska i Dominik Męczkowski. Mecz finałowy pomiędzy Marysią Rusiecką/Kubą Trawińskim a Bartkiem Cyndzasem/ Adamem Chojnowskim nie został jeszcze rozstrzygnięty z powodu noworocznych wyjazdów tenisistów.