Prezydent Mariusz Chrzanowski podpisał wczoraj zarządzenie ustalające nowy Regulamin Organizacyjny Urzędu Miejskiego w Łomży. Nowy regulamin zawiera zapowiadane wcześniej zmiany w strukturze urzędu. W dalszej kolejności będą ogłaszane konkursy na stanowiska kierownicze.
Jak informowaliśmy 3 czerwca, w ratuszu nastąpiły zmiany struktury organizacyjnej. W załączniku do podpisanego wczoraj zarządzenia znalazł się nowy Regulamin Organizacyjny Urzędu Miejskiego w Łomży, który zawiera wszystkie zapowiadane 1,5 miesiąca temu zmiany.
Objęły one utworzenie trzech nowych wydziałów. Jednym z nich jest Wydział Komunikacji Medialnej i Promocji, który podlega bezpośrednio pod Prezydenta Łomży. Jego główne zadania to komunikacja z mediami oraz promocja miasta. Pod Prezydenta podlega także nowy Wydział Informatyczny.
Kolejną nowością jest Centrum Współdziałania Społecznego, składające się z dwóch referatów: Referatu ds. partycypacji społecznej (m.in. współpraca z organizacjami pozarządowymi) oraz Referatu Kultury Sportu i Turystyki. Pracę CWS nadzoruje wiceprezydent Agnieszka Muzyk.
Dodatkowe zmiany, to wydzielenie z Wydziału Architektury i Budownictwa dwóch odrębnych komórek - Wydziału Architektury i Biura Budownictwa. Odwrotnie z kolei postąpiono z Wydziałem Gospodarki Komunalnej i Referatem Ochrony Środowiska, które stworzyły jeden Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Dotychczasowe Centrum Obsługi Inwestora zmieniło nazwę na Centrum Obsługi Przedsiębiorców, a Wydział Oświaty na Wydział Edukacji.