Siedem zespołów dziewczęcych i dziesięć męskich będzie rywalizowało ze sobą w Międzynarodowym Turnieju Minikoszykówki Dziewcząt i Chłopców „ŁOMŻYŃSKA ZIMA 2012". Rozgrywki rozpoczną się w piątek. Wstęp na mecze, które będą trwały przez cały weekend, jest bezpłatny.
Turniej minikoszykówki "Łomżyńska Zima", podczas którego zespoły będą rywalizować o Puchar Prezydenta Łomży, odbędzie się już po raz piętnasty.
W hali im. Olimpijczyków Polskich przy ul. Księżnej Anny rywalizować będą chłopcy. Zobaczymy dwa zespoły z Łomży – UKS „Dziewiątka” i UKS „Łomżyczka 10”, a także: MTS Zambrów, MUKS Piaseczno, UKS „Trójeczka” Olsztyn, PKK „Żubry” Białystok, UKS „Trójka” Żyrardów, TSK „Roś” Pisz, UKS „Piątka” Lublin i PKS „Sokół” Grodno.
W sali gimnastycznej „Ekonomika” spotkają się młode koszykarki: UKS „Dziewiątka” Łomża, UKS „Basket 47” Białystok, UKS „Stoczek 45” Białystok, UKS „Trójka” Żyrardów, „Lider” Tomaszów Mazowiecki, UKS „DE LA SALLE” Gdańsk, i PKS „Sokół” Grodno.
Rozgrywki prowadzone będą systemem „każdy z każdym” w kategorii dziewcząt i „grupowym” w kategorii chłopców.
Mecze rozpoczną się w najbliższy piątek, 2.marca o godz. 8.30. W sobotę rozgrywki będą trwać od godz. 8.00 do 22.00, a w niedzielę od godz. 7.30 do 14.00. Wstęp na wszystkie mecze turniejowe jest bezpłatny. Patronat nad imprezą objęło Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej.