Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kandydatów na posłów i senatorów w naszym okręgu. Dla wielu osób skład listy wyborczej może być zaskoczeniem. Nie ma na niej obecnego posła i wiceministra rolnictwa Lecha Kołakowskiego, wysokie 4. miejsce otrzymała za to Bogumiła Olbryś. Wszystkie nazwiska zamieściliśmy na dole artykułu.
Kandydaci PiS do parlamentu zostali zaprezentowani podczas dzisiejszej (2.09) konferencji prasowej w Białymstoku.
Łomżyńscy kandydaci PiS
Na liście są osoby związane z Łomżą i regionem. Wysokie 4. miejsce zdobyła Bogumiła Olbryś – dyrektor Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży, była radna i wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Łomży, prywatnie żona wicemarszałka województwa podlaskiego Marka Olbrysia. Z 15. pozycji startuje pochodzący z ziemi kolneńskiej Adam Wojciech Sekściński. Z kolei na 16. miejscu listy znalazł się Piotr Modzelewski – radny województwa podlaskiego z Łomży.
W naszym okręgu wyborczym (nr 59) o mandat w Senacie z ramienia PiS ubiegać ma się obecny senator Marek Komorowski.
Koniec poselskiej drogi Lecha Kołakowskiego?
To wygląda jak koniec pewnej epoki. Prawo i Sprawiedliwość nie wystawiło na tegorocznej liście Lecha Antoniego Kołakowskiego, który w Sejmie zasiada już piątą kadencję. Według kuluarowych informacji może być to pokłosie poselskiego „buntu” związanego z procedowaną w trakcie obecnej kadencji „Piątką dla zwierząt”. Nie musi to jednak oznaczać końca parlamentarnej kariery Lecha Kołakowskiego, który – według nieoficjalnych informacji – może wystartować w wyborach do Senatu jako kandydat niezależny. Musiałby jednak zmierzyć się nie tylko z kandydatem opozycji czy Konfederacji, ale także kandydatem Prawa i Sprawiedliwości.