Reklama

Znamy przewodniczącego Łomżyńskiej Rady Sportu [FOTO]

27/02/2019 09:07

Radny Andrzej Wojtkowski został przewodniczącym Łomżyńskiej Rady Sportu nowej kadencji. - Chcemy jak najefektywniej pracować na rzecz łomżyńskiego sportu, aby był w jeszcze lepszej kondycji. Najważniejsze to dążyć do konsensusu w każdej sprawie – powiedział nowy przewodniczący.

Łomżyńska Rada Sportu jest organem opiniodawczo-doradczym prezydenta Łomży w sprawach dotyczących kultury fizycznej i sportu. Rada będzie opiniowała m.in. uchwały i projekt budżetu w zakresie kultury fizycznej, wnioski w sprawie przyznania stypendiów i nagród zawodnikom osiągającym wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym oraz programy rozwoju bazy sportowej na terenie Łomży.

Wczoraj odbyło się jej pierwsze posiedzenie, podczas którego wybrano nowy zarząd. Przewodniczącym rady został Andrzej Wojtkowski, radny miejski związany z UKS "Dziewiątka" Łomża. Wojtkowski chce zadbać o sport dzieci i młodzieży, ale zamierza także wspólnie z radą zmodyfikować kryteria podziału środków na sport. Jednym z pomysłów miałoby być również stworzenie Strategii Rozwoju Sportu Łomżyńskiego. 

Reklama

Zastępcą Andrzeja Wojtkowskiego został Wojciech Pietruszewski, prezes Młodzieżowego ŁKS. Funkcję sekretarza pełnił będzie Marek Brzozowski, prezes Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego.

Prezydent Mariusz Chrzanowski, który zgodnie z regulaminem zwołał pierwsze posiedzenie, pogratulował i podziękował osobom, które zgłosiły się do rady i podziękował ustępującemu przewodniczącemu Andrzejowi Korytkowskiemu.

Rada liczy 22 członków, a jej kadencja trwa 5 lat.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości