Reklama

Znany kapłan pozbawiony prawa do wykonywania posług i noszenia stroju duchownego. Ma podjąć terapię

18/07/2022 12:07

Metropolita Białostocki przeprasza wszystkich za zgorszenie spowodowane zachowaniem księdza Andrzeja Dębskiego, który – według informacji podanych przez Gazetę Wyborczą – wysyłał nieznajomej obsceniczne wiadomości i nagrania.

O sprawie informowaliśmy w sobotę. „Gazeta Wyborcza” opublikowała wtedy obsceniczne wiadomości, jakie kapłan znany m.in. z katolickich programów telewizyjnych i rzecznik Archidiecezji Białostockiej miał wysyłać do nieznajomej. Jeszcze tego samego dnia ksiądz został zawieszony w wykonywaniu powierzonych mu zadań w archidiecezji.

Więcej: Znany podlaski ksiądz zawieszony. W tle nieprzyzwoite wiadomości!

Dziś Archidiecezja Białostocka opublikowała kolejny komunikat. Czytamy w nim, że arcybiskup Józef Guzdek przekazał księdzu dekret zawierający decyzję o pozbawieniu prawa do wykonywania jakichkolwiek posług duszpasterskich i noszenia stroju duchownego. Arcybiskup nakazał też kapłanowi podjęcie terapii i pokuty w miejscu wskazanym przez metropolitę.

Reklama

Komunikat Kurii Metropolitalnej Białostockiej z dn. 18.07.2022 r. w sprawie ks. Andrzeja Dębskiego

W dniu 18 lipca 2022 r. abp. Józef Guzdek, metropolita białostocki, przekazał ks. Andrzejowi Dębskiemu dekret zawierający decyzję o pozbawieniu prawa do wykonywania jakichkolwiek posług duszpasterskich i noszenia stroju duchownego. Ponadto nakazał podjęcie terapii i pokuty w miejscu wskazanym przez Metropolitę Białostockiego.
Powodem powyższej decyzji jest skandaliczne i niegodne postępowanie księdza, które spowodowało uzasadnione oburzenie, smutek, ból i przygnębienie oraz stało się źródłem wielkiego zgorszenia. Takie zachowanie kapłana nigdy nie powinno mieć miejsca.
Metropolita Białostocki przeprasza wszystkich za zgorszenie spowodowane zachowaniem, które nie przystoi kapłanowi. Wyraża szczególne ubolewanie z powodu słów poniżających godność kobiety.

Reklama

ks. Ireneusz Korziński
wicekanclerz kurii

Białystok, 18.07.2022 r.


Współpracę z księdzem Dębskim zakończył już białostocki oddział TVP, decydując też o wycofaniu z emisji odcinków programu "Pod Twoją Obronę" z jego udziałem.  Jednocześnie redakcja Audycji Katolickich TVP zdecydowała o natychmiastowym zakończeniu współpracy z kapłanem przy programie "Ziarno" i innych produkcjach oraz o wycofaniu z emisji odcinków "Ziarna" oraz wszelkich materiałów z jego udziałem. Od kapłana odcięła się też Jagiellonia Białystok, której od 2010 roku był kapelanem.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości