Pięć lat temu, 9. marca 2006 odeszła Hanka Bielicka, najsłynniejsza łomżynianka, aktorka, artystka kabaretowa. Z tej okazji Telewizja Łomża przygotowała blisko 18-minutowy film biograficzny poświęcony artystce.
- Łomża nie zapomniała. Pani Hanka ma aulę swego imienia w II LO, w którego gmachu przed wojną ukończyła Gimnazjum Żeńskie. Ma salonik w Centrum Katolickim, gdzie są jej słynne kapelusze, suknie teatralne i pamiątki rodzinne. Ma „Radość spod kapelusza,” czyli ogólnopolski konkurs krasomówczy swego imienia, którego kolejna edycja odbędzie się w sobotę, 12 marca br., właśnie w Centrum (...) Ma na Farnej pomnik ławeczkę autorstwa Michała Selerowskiego z Zambrowa. Ma dwa ronda im. Hanki Bielickiej przy Teatrze Lalki i Aktora, które przypominają Jej duże eleganckie kapelusze i które od wiosny do późnej jesieni obsadzone są kwiatami tak pięknymi jak Jej życie artystyczne i osobowość. Ma piosenkę „My z Łomży”, śpiewaną prawie jak dumny hymn blisko 600-letniego miasta i w salach koncertowych, i na bankietach czy weselach. Ma też od kilku miesięcy „swoją” Szkołę Podstawową im. Hanki Bielickiej w Sławcu k. Nowogrodu. - opisuje Mirosław R. Derewońko, dziennikarz gazety Narew.
Telewizja Łomża stworzyła film biograficzny "Wielki żal...", poświęcony lirycznemu wspomnieniu Hanki Bielickiej. Już teraz zobacz wspomnienie o najsłynniejszej łomżyniance: