Reklama

Zobacz, jak będzie wyglądała Łomżyńska Karta Miejska!

28/09/2011 06:43

Można już składać wnioski o wydanie autobusowego biletu elektronicznego. Bilet zacznie działać od 1. listopada. Zapisany będzie na karcie wielkości karty bankomatowej. Jej wzór został już opracowany. Używanie Łomżyńskiej Karty Miejskiej ma być znacznie tańsze od kasowania biletów papierowych.

System biletu elektronicznego powinien zacząć funkcjonować w Łomży od początku listopada.

Wtedy we wszystkich autobusach będą już działały kasowniki, w których przez dotyk będzie można uaktywnić bilet zapisany na karcie.

Bilet elektroniczny początkowo będzie można kupić tylko w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji przy ul. Spokojnej. Tylko tam możliwe będą też okresowe doładowania karty. Z czasem jednak MPK chce postawić drugi punkt doładowania Łomżyńskiej Karty Miejskiej. Punkt będzie mieścił się w ratuszu.

Reklama

Wnioski o wydanie karty można pobrać ze strony łomżyńskiego MPK (http://mpklomza.pl/page27.php).

Do wniosku można dołączyć zdjęcie, które zostanie umieszczone na karcie. Jeśli wybierzemy opcję ze zdjęciem, przy kontroli biletów nie musimy mieć ze sobą legitymacji potwierdzających przysługujące nam zniżki. Dokumenty te nadal będą jednak wymagane przez kontrolerów, jeśli będziemy posługiwać się e-biletem bez zdjęcia.

Co najważniejsze, bilet elektroniczny zapisany na Łomżyńskiej Karcie Miejskiej ma być też sporo tańszy od tradycyjnego, papierowego.

Reklama

Jeśli radni zdecydują podczas dzisiejszej sesji o podniesieniu cen biletów komunikacji miejskiej, koszt biletów papierowych wzrośnie o ok. 5-8 złotych miesięcznie.

Bilety elektroniczne pozostaną jednak w tej samej cenie, co papierowe przed podwyżką.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości