Oficjalne wyniki Państwowej Komisji Wyborczej potwierdziły zwycięstwo kampanijne Alicji Łepkowskiej-Gołaś. Wynik 13 511 głosów przyczynił się do tego, że łomżynianka ulokowała się na drugim miejscu Koalicji Obywatelskiej w okręgu wyborczym w województwie podlaskim.
Przedstawiciele łomżyńskiej Platformy Obywatelskiej nie kryli szczęścia po zwycięskim wyniku w wyborach parlamentarnych Alicji Łepkowskiej-Gołaś. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, która odbyła się na Starym Rynku, wielokrotnie dziękowano, a także podkreślano, że czasy rządzenia Prawa i Sprawiedliwości w Łomży nadeszły końca.
- Dzięki Państwa zaangażowaniu wygraliśmy mandat dla kandydatki Platformy Obywatelskiej. Łomża będzie miała Posłankę w Sejmie z Platformy Obywatelskiej w klubie Koalicji Obywatelskiej. W klubie, który będzie tworzył nowy rząd, nową większość rządzącą To wielki dzień dla Łomży, dla łomżyńskiej Platformy, dla wszystkich, którzy byli zaangażowani w tę kampanię - podkreśla przewodniczący łomżyńskiej Platformy Obywatelskiej, Piotr Serdyński.
Reklama
Przewodniczący łomżyńskiej Platformy zapewnił, że nie tylko Łomża, ale też całe województwo podlaskie będzie dumne z działań Alicji Łepkowskiej-Gołaś. Ponadto zaznaczył, że dzięki zwycięstwu Alicji, w Łomży skończy się PiS.
- 15 października, w Łomży skończył się PiS. Teraz to na barkach Alicji Łepkowskiej-Gołaś i łomżyńskiej Platformy Obywatelskiej będzie spoczywała odpowiedzialność za reprezentowanie Łomży w Parlamencie - mówi Piotr Serdyński.
Alicja Łepkowska-Gołaś podczas swojego wystąpienia podkreśliła, że czuje brzemię odpowiedzialności, któremu towarzyszy szczęście i zaszczyt z pełnienia nowej funkcji na swojej politycznej drodze.
- Zostałam jedyną posłanką z Ziemi Łomżyńskiej i ten wynik mi imponuje. Liczyłam na to, że przekroczę ten próg 10. tys osób, ale wynik 13,5 tys głosów oddanych na mnie jest dla mnie wielką nobilitacją. Jestem przeszczęśliwa, że będę mogła reprezentować Ziemię Łomżyńską, ale też całe województwo podlaskie w Sejmie i liczę na to, że państwo będą ze mną współpracować. Chciałam podziękować wszystkim wolontariuszom, mojemu sztabowi, który okazał sie genialny i zaryzykowaliśmy z naszą kampanią myślę, że sporo, ale to ryzyko się zwyczajnie opłacało - zaznacza Alicja Łepkowska-Gołaś.
Nowa Posłanka podziękowała również osobom, które zdecydowały się wziąć udział w wyborach, szczególnie tym, którzy na wybory poszli po raz pierwszy, a także członkom Komisji Wyborczych.
- Coś niesamowitego się wydarzyło. Widać było to wielkie poruszenie w narodzie (...) Zwyciężyła demokracja, w końcu ten wynik pokazał jak dla Polaków ważna jest praworządność, demokracja, wolne media, wolne sądy, prawa kobiet - mówi Alicja Łepkowska-Gołaś.
W briefingu prasowy wziął również udział szef sztabu Maciej Borysewicz, który towarzyszył Alicji Łepkowskiej-Gołaś w drodze do upragnionego kampanijnego sukcesu.
- Cieszę się, że po tylu latach tej pracy i często tych słów, że nie da się w Łomży zdobyć mandatu - to zostało odczarowane. Ten mandat jest i to jest ze znakomitym rekordowym wynikiem (...) To jedyny mandat, który Łomża będzie miała w tej kadencji. To kluczowe, że jest to mandat z ugrupowania, które będzie tworzyło koalicję rządową i to pokazuje, że intuicja wyborców była jednoznaczna i wskazała właściwie. Za to mieszkańcom Łomży i Ziemi Łomżyńskiej dziękuję - mówi Maciej Borysewicz.
Reklama
Dodatkowo szef sztabu podziękował również tym, którzy wielokrotnie wątpili w sukces Alicji.
- Chciałbym też pozdrowić bardzo serdecznie wszystkich niedowiarków, psujów, osób, które trochę nam nie życzyły zbyt dobrze. Nikt tak jak wy nas nie zmobilizował i róbcie to dalej. Nam sił i chęci i uśmiechu do tych waszych komentarzy nie zabraknie - informuje Maciej Borysewicz.
Więcej w naszej transmisji live z tego briefingu!