Księga pamięci gminy Łomża i kultura fizyczna żydowskich organizacji, istniejących na naszej ziemi do 1939 roku - takie tematy zaplanowało na najbliższe seminarium Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów. Towarzystwo na wykłady zaprasza historyków, pasjonatów i mieszkańców chcących podbudować swoją wiedzę historyczną.
Referat o Księdze pamięci gminy Łomża pod red. Jom-Tow Lewinskiego, wydanej w 1952 roku, wygłosi Ewa Wroczyńska, emerytowana dyrektor Muzeum w Tykocinie.
Kultura fizyczna w działalności żydowskich stowarzyszeń społecznych, istniejących w Łomży do 1939 roku, będzie zaś przedmiotem wykładu Czesława Rybickiego.
Najbliższe seminarium odbędzie się w sobotę, 26 marca o godz. 10.00 w siedzibie Towarzystwa przy ul. Długiej 13. Spotkanie poprowadzi prof. dr hab. Adam Dobroński.