W piątek 26 czerwca odbyło się Zwyczajne Zgromadzenie Wspólników Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Łomży. Podczas spotkania poruszono m.in. kwestie związane z podziałem zysku, udzieleniem absolutorium członkom Zarządu i Rady Nadzorczej Spółki.
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podjął uchwałę w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Spółki za 2014 rok, zatwierdzając jednocześnie sprawozdanie z działalności Zarządu Spółki i Rady Nadzorczej. Udzielone zostało ponadto absolutorium prezesowi Zarządu Spółki i członkom Rady Nadzorczej z wykonanych przez nich obowiązków.
Rozmawiano także o bieżącej sytuacji Spółki. Spółka jest w dobrej kondycji finansowej. Zysk netto za ubiegły rok wyniósł 2.492.018,29 zł.
Decyzją Prezydenta ubiegłoroczny zysk MPEC-u podzielony został w następujący sposób: wypłata dywidendy do budżetu miasta 1.300.000 zł, podwyższenie kapitału zapasowego – 688.000 zł oraz utworzenie funduszu nagród do podziału dla załogi – 504.018,29 zł.
W związku z wygaśnięciem mandatów członków Rady Nadzorczej, z dniem 27 czerwca br. Zgromadzenie Wspólników w osobie prezydenta powołało nowe osoby: Marka Kozikowskiego, Adama Wilemajtysa (członkowie poprzedniej kadencji), Marcina Chludzińskiego, Marka Rutkowskiego. Dwóch członków wybranych przez pracowników, to: Henryk Piekarski oraz Zdzisław Szanciło.
Podobnie jak w przypadku MPWiK Prezydent Mariusz Chrzanowski nie przyznał nagród członkom Zarządu Spółki.